Zapraszamy do uczestnictwa w nowym projekcie pt. „Przeciw wypaleniu”, który adresowany jest do osób duchownych, konsekrowanych, katechetów, liderów i innych osób pracujących w strukturach Kościoła katolickiego.

To Twój czas i przestrzeń do pogłębiania relacji z Bogiem. Od września zapraszamy na cykliczne spotkania, które odbywać się będą raz w miesiącu w starogardzkiej siedzibie Centrum "Więź" przy ul. Wodnej 4.

Jak radzić sobie ze stresem w pracy? Jak zadbać o kondycję swojego ciała? Jak dobrze wypoczywać? Rosnące tempo życia, coraz większe wymagania oraz chroniczny brak czasu prowadzi nieuchronnie do życiowego wypalenia.

Wszystkich pragnących pogłębienia relacji z Bogiem zapraszamy na dzień skupienia wprowadzający w modlitwę ciszy.  Spotkanie odbędzie się w sobotę 22. sierpnia 2020 w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „WIĘŹ” w Starogardzie Gdańskim, ul. Wodna 4.

Kompleksowy program rozwoju osobistego i odzyskiwania równowagi poprzez integrację wewnętrzną CIAŁA, PSYCHIKI I DUCHA. Można uczestniczyć w całości Kursu lub w wybranych przez siebie modułach.

Zapraszamy do zapisów na weekend z ćwiczeniami metodą TRE® oraz treningiem uważności, które odbędą się w trakcie weekendowego zjazdu w Białogórze (nad morzem).

Superwizja jest miejscem szukania rozwiązań   w trudnych sytuacjach z perspektywy wielu członków grupy pod okiem specjalistów. W ostatnim czasie jest coraz więcej świadomości wśród osób pracujących w Kościele, że problemy należy rozwiązywać systemowo.

Wszystkich pragnących pogłębienia relacji z Bogiem zapraszamy na dzień skupienia wprowadzający w modlitwę ciszy.  Spotkanie odbędzie się w sobotę 20. czerwca 2020 w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym „WIĘŹ” w Starogardzie Gdańskim, ul. Wodna 4.

Będziemy przyglądać się sobie z różnych perspektyw: ciała, psychiki i ducha. Przyjrzymy się naszym  odczuciom i doznaniom, które pojawiają się w ciele w związku z potrzebą poczucia własnej wartości.

Zapraszamy na dziewięć weekendowych zjazdów, których celem jest integrowanie różnych sfer życia człowieka w kierunku większej dojrzałości osobowej i duchowej. Podczas każdego zjazdu proponowane są następujące zajęcia: wykłady tematyczne, warsztaty psychologiczne, praktyki duchowe, treningi interpersonalne, warsztaty pogłębiające świadomość ciała. Problematyka poszczególnych zjazdów: Uważność, Umysł, Emocje, Ciało, Relacje, Dusza, Potrzeby, Zasoby, Zranienia.

Odkrywanie woli Bożej w obliczu pojawiających się w naszym życiu trudnych wydarzeń i kryzysów jest dużym wyzwaniem. W takich sytuacjach nierzadko zbaczamy z kursu wyznaczonego nam przez Boga, tracimy orientację i pewność siebie.

Dojrzały rozwój człowieka obejmuje ciało i umysł, instynkty, emocje i duchowość. W antropologii biblijnej ciało ludzkie jest aż tak ważne, że ukazane jest jako integralny element człowieka. Współczesna kultura często podpowiada jak „używać” ciała niż o nie dbać. Ważnym zadaniem jest zrozumienie swojego ciała, szanowanie jego granic. Na tym warsztacie będziemy pracować nad pogłębieniem świadomości własnego ciała. Uczestnicy poznają ćwiczenia redukujące stres i napięcie skumulowane w ciele. Warsztaty będą współprowadzone przez licencjonowanego nauczyciela metody TRE®.

Zapraszamy na drugą edycję warsztatów psychologiczno-duchowych “W strefie ciała & ducha” w Mariówce, które odbędą się w różnych terminach w okresie od września 2023 do czerwca 2024.

W Starogardzkim punkcie Centrum "Więź" w dniu 8 września 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie zespołu Szkoły Formacyjnej św. Józefa. Prowadzone rozmowy dotyczyły przygotowania dwóch proponowanych warsztatów: „Świat uczuć” oraz "Jak skutecznie rozwiązywać konflikty?". Dzielenie się różnorodnym doświadczeniem, właściwym dla każdej z osób tworzących zespół, było niezwykle cennym elementem przygotowania powyższych propozycji dla kapłanów i osób konsekrowanych. Zapisy: http://szkolaformacyjna.pl/zapisy

Szkoła Formacyjna św. Józefa dla osób duchownych, konsekrowanych i świeckich zaprasza do zapisów na cykl spotkań w ramach rekolekcji kontemplatywnych wprowadzających na drogę modlitwy Jezusowej, zwanej też modlitwą serca.

W dniu 18 czerwca 2017 r. odbyło się w Białogórze pierwsze spotkanie zespołu, który będzie prowadził zajęcia w Szkole Formacyjnej św. Józefa dla osób duchownych i  konsekrowanych. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieła.

„Kurs św. Józefa online” to 5-miesięczne warsztaty rozwoju osobistego i propozycja pogłębienia życia duchowego (luty – czerwiec 2021).